Večerné nálety do chladničky

Autor: Peter Javorický | 22.12.2012 o 13:26 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  15x

Určite to všetci dobre poznáte. Je bežný večer, osem hodín a v prázdnom žalúdku sa začína ozývať Beethovenova piata symfónia. Samozrejme, večerný hlad patrí k životu. Večerné náleto do chladničky taktiež.

Určite to všetci dobre poznáte. Je bežný večer, osem hodín a v prázdnom žalúdku sa začína ozývať Beethovenova piata symfónia. Samozrejme, večerný hlad patrí k životu. Večerné náleto do chladničky taktiež. Nie je to síce nič zdravé, ale človeka to dokáže takpovediac, psychycky nasýtiť. Nepoznám totiž príjemnejší pocit, ako keď sa z chuti do sýta najem. Krásne pocity však po chvíli striedajú výčitky svedomia o tom, že 5 krajcov chleba a 2 nožičky klobásy asi nie je najzravšia strava v takúto večernú hodinu. Včera som však natrafil na iný, ešte oveľa väčší problém. Prázdna chladnička. To veru nikoho nepoteší.

S prázdny bruchom a smutnými očami som si uvedomil, že mám len dve možnosti. Buď sa zmieriť s krutou realitou a ísť radšej ten hlad prespať, alebo sa pokúsť zohnať si niečo pod zub inou cestou. Prvú možnosť som samozrejme okamžite vylúčil. Predsa sa nevzdám bez boja! A tak som si povedal, že sa pokúsim narýchlo si niečo objednať. Kontakt na žiadnu donáškovú službu som samozrejme nemal a tak mi ostal len internet. Našťastie tu máme vševedúci google, ktorý má odpoveď na každú otázku. Ale na čo mám vlastne chuť? Na niečo pod zub predsa. Tak som s malou dušičkou googlu prikázal nájsť niečo pod zub a hľa, podarilo sa. V priebehu niekoľkých sekúnd som našiel nie len rovnomenný donáškový portál Niečo pod zub, ale aj jedlo, na ktoré som mal práve chuť. A aby som mal lepší pocit, objednal som si veľký čerstvý šalát s grilovaným kuracím steakom. No neznie to na zožratie? Veru áno. S plným žalúdkom a príjemným hrejivým pocitom som teda mohol skonštatovať, že prázdna chladnička nie je až taký veľký problém. Na webe sa totiž dá nájsť stovky donáškových služieb a na spomínanej stránke vraj dokonca viac ako 30 000 všemožných jedál. Ako hovoria bratia češi. To si nechám líbit! :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: My politikom hovoríme, čo by mali robiť. Oni rozhodujú

Hlávková má pozitívny efekt pre mňa ako človeka, ktorý chce lákať do verejnej správy, hovorí šéfka Inštitútu pre finančnú politiku LUCIA ŠRÁMKOVÁ.

KULTÚRA

Michal Havran: Keby som mal dnes osemnásť, bol by som zúrivým ateistom

Zo žartu sa nazýva salónnym teológom.


Už ste čítali?